Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa złodziei aut

Data publikacji 10.07.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanym o udział w grupie zajmującej się kradzieżami samochodów. Funkcjonariusze, którzy udowodnili już zatrzymanym kradzież co najmniej 5 aut i usiłowanie kradzieży kolejnych 4 samochodów,odzyskali już większość utraconego w wyniku przestępczej działalności grupy, mienia. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej w wyniku prowadzonych działań rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Funkcjonariusze zatrzymali 3 podejrzanych i odzyskali większość utraconego w wyniku przestępczej działalności grupy mienia. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 18, 22 i 23 lat, mieszkańcy miejscowości położonych w powiecie dzierżoniowskim.

Na trop grupy przestępczej funkcjonariusze  wpadli analizując kradzieże aut zaistniałe na przełomie czerwca i lipca br., do których doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, pomimo tego, że sprawcy działali w różnych rejonach powiatu, policjanci doszli do wniosku, że przestępstw tych mogła dokonywać ta sama grupa osób.

Jak ustalili funkcjonariusze, oprócz kradzieży na terenie powiatu dzierżoniowskiego, podejrzani mają też na swoim koncie kradzieże pojazdów na terenie powiatówstrzelińskiego i ząbkowickiego. Zatrzymanym udowodniono na chwilę obecną co najmniej 9 przestępstw, w tym 5 kradzieży pojazdów różnych marek i usiłowanie kradzieży kolejnych 4 samochodów. Większość skradzionego przez mężczyzn mienia została już odzyskana przez policjantów. Oprócz kradzieży samochodów, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym także kradzieże przewodów miedzianych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że podejrzani mogą mieć na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa. Za czyny, o które mężczyźni są podejrzani, odpowiedzą oni teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony