Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przy użyciu śmigłowca odnaleźli zaginioną

Data publikacji 11.07.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i Samodzielnego Pododdziału Prewencji z Kielc wspólnie z przedstawicielami innych służb poszukiwali zaginionej 87-letniej mieszkanki gminy Stąporków. Funkcjonariusze z policyjnego śmigłowca, patrolujący teren za zaginioną, z lotu ptaka wypatrzyli i odnaleźli kobietę. Dzięki wytrwałości i nieustępliwości wszystkich służb i osób biorących udział w poszukiwaniach, a także spostrzegawczości i profesjonalizmowi załogi policyjnego śmigłowca, życie ludzkie zostało uratowane.

Poszukiwania zaginionej 87-letniej mieszkanki gminy Stąporków rozpoczęły się od razu po przekazaniu informacji od rodziny o jej zaginięciu. Kobieta miała iść do lasu, a gdy nie wracała, zaniepokojona rodzina powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich, z wykorzystaniem psa patrolowo-tropiącego, od momentu otrzymania informacji o zaginięciu, przeszukiwali teren wskazany przez rodzinę zaginionej. W przeczesywanie terenu za seniorką zaangażowali się policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Kielc, a także ochotnicy z miejscowej Straży Pożarnej oraz miejscowa ludność. Mimo ciągle prowadzonej akcji poszukiwawczej, nie udało się odnaleźć kobiety. Poszukiwania na szeroką skalę zostały przerwane, z uwagi na późne godziny nocne. Patrole z Komendy Powiatowej Policji w Końskich całą noc sprawdzały rejon kompleksu leśnego, w którym zaginęła kobieta.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych blisko 80 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Kielc, wspólnie z kilkunastoma strażakami i miejscową ludnością, wznowili poszukiwania na większą skalę. Po wspólnej odprawie, przekazaniu nowych informacji, ustaleń, a także wskazaniu rejonu poszukiwań, ruszono w teren. Każdy z biorących udział w poszukiwaniach wiedział, że najważniejsze jest jak najszybsze dotarcie do zaginionej kobiety, a każda minuta zwłoki stawia na szali ludzkie życie.

W poszukiwania została również włączona załoga policyjnego śmigłowca ze stanu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. I to właśnie z powietrza, z policyjnego śmigłowca, została wypatrzona zaginiona seniorka. Za pomocą środków łączności, policyjni lotnicy, powiadomili patrole na ziemi, które natychmiast, wspólnie ze służbami medycznymi ruszyły do 87-latki. Kobieta była skrajnie wycieńczona. Śmigłowcem  służb medycznych została przetransportowana do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.

Bez wątpienia dzięki zaangażowaniu i wytrwałości wszystkich osób biorących udział w poszukiwaniach, a także spostrzegawczości i profesjonalizmowi załogi policyjnego śmigłowca, życie ludzkie zostało uratowane.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony