Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o kontakty seksualne z małoletnią zatrzymany

Data publikacji 11.07.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 36-latka z województwa śląskiego podejrzewanego o kontakty seksualne z małoletnią mieszkanką powiatu kieleckiego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na początku bieżącego tygodnia świętokrzyscy policjanci zostali poinformowani o tym, że mężczyzna o nieustalonych personaliach mógł obcować płciowo z 13 - latką zamieszkującą powiat kielecki.

Wielogodzinna praca operacyjna kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, szereg czynności związanych z namierzeniem podejrzewanego o ten czyn, szybko przyniosła oczekiwane efekty. Trop zaprowadził policjantów na teren województwa śląskiego. Funkcjonariusze w jednym z mieszkań zatrzymali wyraźnie zaskoczonego 36-latka. Został on doprowadzony do policyjnego aresztu w Kielcach. Wczoraj złożył wyjaśnienia w miejscowej prokuraturze.

Jak wynika z ustaleń, mężczyzna miał poznać nastolatkę na jednym z portali społecznościach. Wzbudził jej zaufanie, na tyle, że ich kontakt był coraz częstszy. W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli m.in. komputer. Policyjni informatycy wspólnie z kryminalnymi sprawdzają jego zawartość pod kątem treści zabronionych prawem. Funkcjonariusze ustalają również czy 36-latek nie dopuścił się innych przestępczych czynów.

Mężczyzna może trafić za kraty na 12 lat.

Sąd Rejonowy w Kielcach zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony