Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów na Torze Poznań

Data publikacji 11.07.2014

Na Torze Poznań odbyło się szkolenie zorganizowane przez Komendę Główną Policji. Uczestników, funkcjonariuszy z całego kraju, przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Rafał Kozłowski wraz z prezesem Automobilklubu Wielkopolski Robertem Werle. Na dwudniowe szkolenie przyjechało 50 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ćwiczyli pod okiem doświadczonych instruktorów.

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało na Torze Poznań w dniach 10-11 lipca szkolenie dla 50 policjantów z całej Polski. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora: Tomasza Płaczka - rajdowego i wyścigowego mistrza Polski - funkcjonariusze ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy. Na specjalnej macie poślizgowej ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, energiczną jazdę slalomem czy też kontrolę auta przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Nie zabrakło też szkolenia teoretycznego. Właściwa pozycja za kierownicą, sposoby zabezpieczenia osób pokrzywdzonych w wypadkach czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to umiejętności, które mogą uratować życie. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Trenując na torze policjanci jeździli samochodami, którymi na co dzień pełnią służbę. W ten sposób mogli przećwiczyć jak może zachować się ich auto w ekstremalnych sytuacjach.

Szkolenia będą kontynuowane w przyszłości.

(KWP w Poznaniu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja