Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez BSW za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji

Data publikacji 14.07.2014

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w pierwszym tygodniu lipca zatrzymali w Rzeszowie trzy osoby w związku z nielegalnym posiadaniem broni palnej i amunicji. Wśród zatrzymanych jest emerytowany policjant. Podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji od dłuższego czasu zajmowali się sprawą nielegalnego posiadania broni i amunicji przez osoby związane z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. W efekcie działań podjętych przez BSW KGP, na podstawie zgromadzonych materiałów, w dniach 4-8 lipca br. policjanci z Wydziału w Rzeszowie Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, wspierani przez Wydziały w Lublinie, Krakowie i Kielcach, zatrzymali i doprowadzili do prokuratury 3 osoby. Funkcjonariusze przeszukali także kilkanaście miejsc, między innymi miejsca zamieszkania zatrzymanych, odnajdując m.in. 10 sztuk broni palnej, blisko 1000 sztuk amunicji, w tym do broni palnej oraz elementy policyjnego wyposażenia.

Prokurator przedstawił wszystkim trzem osobom zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a także zastosował wobec nich wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Jednym z zatrzymanych jest emerytowany funkcjonariusz garnizonu podkarpackiego, pozostałe osoby to pracownicy cywilni KWP w Rzeszowie zatrudnieni w magazynie.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. 

KGP / kb

Powrót na górę strony