Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się i kradli metalowe elementy wyposażenia budynków. Straty oszacowano na blisko 10 tysięcy zł

Data publikacji 13.07.2014

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania i kradzieże mienia z obiektów na terenie Złotego Stoku. Łupem sprawców padły metalowe elementy wyposażenia budynku. Za czyny, o które są podejrzani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali dwóch   mężczyzn, którzy na przestrzeni kilku dni włamywali się do nieużytkowanych   już budynków jednego z ośrodków leczniczych. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Złoty Stok. Policjanci ustalili, że podejrzani kradli m.in. grzejniki, miedziane rury, baterie umywalkowe, a nawet klamki z drzwi. Straty powstałe na wskutek ich przestępczej działalności oszacowano na łączną kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Oprócz tego zniszczyli wiele elementów wyposażenia obiektu powodując szkody w mieniu na kolejne 4 tysiące złotych.

21 i 37 latek wpadli   na gorącym uczynku. W chwili zatrzymania przez policjantów byli nietrzeźwi –   mieli po blisko 1,5 promila alkoholu w organizmach. Obaj zostali osadzeni w   policyjnym areszcie, do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności kradzieży.

Wiele ze skradzionych przedmiotów funkcjonariusze już odzyskali, część z nich zatrzymani zdążyli sprzedać w punktach skupu złomu.

Za włamania i kradzieże mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony