Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlot motocykli w Łagowie

Data publikacji 13.07.2014

Do Łagowa w lubuskiem prowadzą w ten weekend wszystkie motocyklowe drogi. Niewielka, letniskowa miejscowość, położona malowniczo nad dwoma jeziorami, jak każdego roku stanowi przystań dla niemal 5 tysięcy jednośladów. Od piątku do niedzieli motocyklistom towarzyszą lubuscy policjanci - pracują by wszyscy mogli bezpiecznie się bawić.

To już kolejna edycja motocyklowych spotkań w Łagowie. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, podkom. Piotr Domański, pamięta wszystkie. Z początku kameralne, klubowe spotkania z czasem zaczęły rozwijać się. Dziś zlot w Łagowie to jedno z większych motoryzacyjnych wydarzeń w naszym kraju, na które corocznie przyjeżdża około 5 tysięcy motocyklistów z Polski i zza granicy.

Zlot to przede wszystkim atrakcje. Dla jednych powód by sie spotkać i porozmawiać, dla innych znakomita okazja do handlu, dla kolejnych powód by odwiedzić to miejsce z dziećmi i rodziną. Miejscowość poza wakacyjnym sezonem jest oazą spokoju. Senne miasteczko z malowniczymi uliczkami co najwyżej przyciąga spacerowiczów. W ten weekend jest jednak inaczej.

Największą zmianą jest obecność tak dużej liczby pojazdów. Szczególnie podczas parady kolumna jednośladów ciągnie się po horyzont. Motocykliści uwielbiają się pokazać - jeździć wolno po miejscowości, zatrzymywać we wszystkich miejscach. Co niektórzy zapominają przy tym, że również tu obowiązuje kodeks drogowy. Przypomina im o tym Policja. Mundurowi reagują na wykroczenia wpływające na bezpieczeństwo, przypominają że kask należy do obowiązkowego wyposażenia motocyklisty i przede wszystkim sprawdzają trzeźwość.

Patrole wyposażone w Alkotesty spotkamy w całej miejscowości. Gremialne badanie ma miejsce w ostatni dzień zlotu, przed wyjazdem. Wówczas sprawdzić może się każdy. Chętnych do badania nie brakuje, a mundurowi robią wszystko by sprostać temu wyjątkowemu wyzwaniu.

Po zakończeniu weekendowej imprezy Łagów na powrót zmienia się w letni kurort. Milknie ryk silników i nie widać muskularnych sylwetek odzianych w skurzane uniformy. Policja nie kończy jednak swej pracy. Patrole pozostaną tu do końca sezonu, do chwili gdy z miejscowości wyjadą wszyscy letnicy. I tak tu jest każdego roku.

KWP Gorzów Wlkp. / ik

Film Zlot motocykli w Łagowie

Pobierz plik Zlot motocykli w Łagowie (format mp4 - rozmiar 30.82 MB)

Powrót na górę strony