Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego w lesie chłopca

Data publikacji 13.07.2014

Poszukiwania zaginionego 17-nastolatka, jakie wczoraj w Bieszczadach prowadzili policjanci i goprowcy, zakończyły się sukcesem. Chorego chłopca, który zgubił się w lesie, dostrzegli policjanci i przekazali pod opiekę rodzicom.

17-letni mieszkaniec województwa lubuskiego z rodzicami przyjechał na  wypoczynek w Bieszczady. Rodzina biwakowała w miejscowości Buk. Około  godziny 8.30 chłopak oddalił się z miejsca biwakowania w nieznanym kierunku. Rodzice po kilkugodzinnych bezowocnych poszukiwaniach  poprosili o pomoc Policję.
 
 Funkcjonariusze wspierani przez bieszczadzkich goprowców natychmiast  rozpoczęli poszukiwania. Policjanci ustalili, że  chłopak ze względu na  swoją chorobę ma zaburzone poczucie miejsca i czasu jak również boi się ludzi, i na ich widok może uciekać głębiej w las. Dlatego czyniono wszystko, by znaleźć go przed zapadnięciem zmroku.  Około godziny 18 policjanci oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniący aktualnie służbę w Bieszczadach, dostrzegli nastolatka w głębi lasu. 

 Chłopak był wystraszony, nie można z nim było nawiązać kontaktu. Jednak na szczęście nie posiadał żadnych obrażeń. Nastolatka, który cały dzień spędził sam w lesie, przekazano pod opiekę rodzicom.

KWP Rzeszów / ik
 

Powrót na górę strony