Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali „Bitwę pod Grunwaldem”

Data publikacji 13.07.2014

Brak problemów z dojazdem do Pól Grunwaldzkich oraz powrotem do domów - tak policjanci podsumowali sobotnią służbę w Grunwaldzie i okolicach. Dobra współpraca z organizatorem, zmiany w organizacji ruchu, a także zachowanie uczestników inscenizacji, to wszystko spowodowało, że impreza przebiegła w spokojnej atmosferze. Chociaż pogoda w tym roku nie dopisała, wielu chętnych przyjechało, by obserwować zmagania rycerzy. Pomimo tego, że większość obserwatorów zaraz po bitwie opuszczała tereny Pól, dzięki dobrej pracy policjantów, odpowiedzialnemu zachowaniu pieszych i kierowców ruch przez cały czas odbywał się płynnie.

W rejonie, gdzie trwały uroczystości, pracowało wielu policjantów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnych. Efekty ich służby to płynny ruch na drogach – bez większych utrudnień nawet w newralgicznych momentach. Co bardzo cieszy, zarówno dojazd, jak i wyjazd z Pól Grunwaldzkich po inscenizacji bitwy, odbył się bez większych utrudnień w ruchu.

Policjanci podkreślają, że wszyscy, zarówno kierowcy, jak i piesi, przyczynili się do tego, w ogromnej większości przestrzegając zasad ruchu drogowego i reagując na polecenia funkcjonariuszy.

Policjanci interweniowali w związku z zagubieniem się dziecka. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy bardzo szybko ustalili rodziców, 9-letnia dziewczynka po krótkiej chwili mogła wrócić pod ich opiekę.

Funkcjonariusze podsumowują, że 604-rocznica Bitwy przebiegła spokojnie. Incydentalnie interweniowali w związku z wypitym w nadmiernej ilości alkoholem czy wybrykami chuligańskimi.

KWP Olsztyn / ik
 

Powrót na górę strony