Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend z ratownikiem górskim - Bezpieczne Lato - Wakacje 2014

Data publikacji 14.07.2014

W ramach obchodów 60-lecia powstania, Grupa Podhalańska GOPR zorganizowała dwudniowe pokazy ratownictwa górskiego. Do udziału w pokazach zaproszona została małopolska Policja, która na co dzień współpracuje z GOPR-em.

Impreza odbyła się na przełęczy Snozka Góra Wdżar. Można tam było oglądać przygotowane pokazy - m.in. ratownictwo z pokładu śmigłowca, ratownictwo ścianowe, ratownictwo z kolei krzesełkowej, quad - akcja z zaopatrzeniem medycznym, psy ratownicze, wspinaczka dry tooling oraz wziąć udział w wielu innych atrakcjach.

Do udziału w pokazach zaproszona została małopolska Policja, która na co dzień współpracuje z GOPR-em wykonując wspólnie zadania z zakresu ratownictwa - w szczególny sposób współpraca dotyczy nieetatowej grupy poszukiwawczej policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, która niejednokrotnie podejmowała z GOPR-em działania poszukiwawcze osób zaginionych na terenach górskich i leśnych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prezentowali sprzęt wykorzystywany m.in. podczas działań ratowniczych, w tym quada zakupionego ze środków unijnych

W pokazach ratownictwa górskiego uczestniczył także policyjny śmigłowiec – załoga z Małopolski jest jedną z najlepszych w kraju (tylko w 2013 roku policyjni piloci nieśli pomoc w poszukiwaniach 30 osób zaginionych, służyli także w działaniach ratowniczych).  

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzili natomiast działania profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem wakacyjnym w górach.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony