Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 3 promile i jechał samochodem

Data publikacji 14.07.2014

Właściwa reakcja jednego z kierowców zapobiegła tragedii, do jakiej mógł doprowadzić nieodpowiedzialny 59-letni mieszkaniec gminy Środa Śląska. Zaniepokojony jazdą innego kierowcy powiadomił funkcjonariuszy. Policjanci z powiatu średzkiego zatrzymali kierowcę, u którego stwierdzono ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawca za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Oficer dyżurny o godz. 15:00 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierujących, że drogą w kierunku Ciechowa (gm. Środa Śląska) porusza się pojazd marki Opel Vectra, którego kierowca może być nietrzeźwy. Świadczyć o tym miał, wg zgłaszającego, sposób jazdy kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni, zmuszając tym samym innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze. Informację natychmiast otrzymali policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy przed Ciechowem zauważyli stojące na poboczu pojazdy. W jednym z nich za kierownicą siedział mężczyzna podejrzewany o kierowanie pod wpływem alkoholu.

Kierowca nie był w stanie samodzielnie wysiąść z samochodu. Musieli mu w tym pomóc policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości było już tylko formalnością, bowiem przyczyna jego stanu była oczywista. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 59-latek, nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów i zakaz prowadzenia pojazdami, o czym zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony