Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sądecka policja rozliczyła kolejnych dilerów narkotykowych

Data publikacji 14.07.2014

Intensywne działania policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zaowocowały zatrzymaniem dwóch młodych starosądeczan, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających, jak również zajmowali się ich rozprowadzaniem. W efekcie działań policjantów obaj dilerzy trafili do aresztu, a teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Policjanci sądeckiej komendy w miejscu zamieszkania 19-letniego mieszkańca Starego Sącza ujawnili przyrządy służące do porcjowania narkotyków oraz zabezpieczyli m.in. woreczki z suszem roślinnym ze zwitkami folii aluminiowej, wewnątrz których również znajdował się susz o łącznej wadze ponad 56 gramów. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwa krzewy konopi indyjskich, jak również laptop, tablet, kilkanaście telefonów komórkowych, kilka zestawów startowych, pałki teleskopowe i pieniądze. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych funkcjonariusze zarzucili 19-latkowi, że w okresie od czerwca do sierpnia 2013 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na terenie Starego Sącza udzielił kilku osobom marihuany o wadze nie mniejszej niż 120 gramów i uzyskał z tego tytułu minimum 3600 złotych. Mężczyzna usłyszał też zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia nielegalnej uprawy dwóch krzewów konopi indyjskich.

Drugi ze starosądeckich dilerów wpadł w Piwnicznej-Zdroju. Tam podczas przeszukania jego odzieży, policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. W miejscu zamieszkania 18-latka funkcjonariusze ujawnili m.in. ponad 11,5 grama suszu marihuany, wagę elektroniczną, woreczki strunowe i kilkadziesiąt fragmentów pociętej w kwadrat folii aluminiowej oraz kastet i kominiarkę.

W efekcie mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut, że w okresie od listopada 2012 roku do czerwca br. udzielił kilku osobom środka odurzającego - marihuany o wadze nie mniejszej niż 220 gramów uzyskując kwotę ponad 13 tysięcy złotych. 18-latek usłyszał też zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających w miejscu swojego zamieszkania.

Policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z zapisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwa starosądeczanom grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony