Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Niedziela w Muzeum - bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą"

Data publikacji 14.07.2014

„Niedziela w Muzeum - bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą"- pod takim hasłem ostatniej niedzieli w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożyczego w Szreniawie odbył się edukacyjno-rekreacyjny festyn połączony z XIV Wojewódzkim Finałem Kynologicznych Mistrzostw Policji na poziomie wojewódzkim.

Festyn został zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz IPA Poznań we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego oraz z Krajową Radą Spółdzielczą. Przybyły na niego licznie całe rodziny, które aktywnie spędziły dzień poszerzając swoja wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Zarówno dla najmłodszych jak i na starszych uczestników czekało wiele atrakcji m.in. liczne stanowiska Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu z udziałem ukochanej przez dzieci maskotki wielkopolskiej Policji - sierżanta Pyrka, miasteczko ruchu drogowego i stanowiska interaktywne dla dzieci. Dla najmłodszych zostały zorganizowane gry, zabawy i konkurs rysunkowy o tematyce policyjnej z nagrodami, oprócz tego dzieci mogły zostawić swoje odciski palców. Policja we współpracy z WORD –em w Poznaniu rozdawała odblaski, aby dzieci były widoczne na drodze po zmierzchu. Natomiast dla dorosłych czekały alkogoogle, których zadaniem było uzmysłowienie uczestnikom, jaki zniekształcający wpływ ma alkohol na postrzeganie rzeczywistości.

Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego zorganizowało pokazy tkanin na krośnie, wyrobu masła i sera, wypieku chleba, wyroby ludowe i rzemieślnicze. Można było zobaczyć również zabytkowe maszyny i ciągniki rolnicze.

Cała uroczystość nadzorowana była przez policyjnych jeźdźców z Zespołu Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu. W ramach imprezy odbyła się akcja poboru krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Dodatkowym elementem był pokaz musztry w wykonaniu uczniów z XXIX Liceum Technikum im. KEN w Poznaniu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja 10 najlepszych przewodników psów policyjnych z województwa wielkopolskiego w ramach XIV Wojewódzkiego Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji na poziomie wojewódzkim. Przewodnicy wraz z czworonożnymi partnerami zmagali się w wielu konkurencjach począwszy od aportowania, pokonywania ścianki, tunelu a kończąc atakiem bez kagańca na pozoranta.

Na podium stanęli Jacek Burdziłowski, Marek Sot oraz Paweł Banaszak. Najlepszy – Jacek Burdziłowski - będzie reprezentował województwo wielkopolskie na krajowym finale Kynologicznych Mistrzostw Policji. Psy pokazały swoje umiejętności i wspaniałe wyszkolenie. Oprócz tego odbyły się pokazy odbicia zakładnika przy pomocy psa, a dzieci mogły uczestniczyć w zabawie, podczas której policjanci wyjaśnili zasady bezpieczeństwa w kontaktach z agresywnymi czworonogami.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.22 MB)

Powrót na górę strony