Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, u którego zabezpieczono ponad 400 porcji narkotyków

Data publikacji 15.07.2014

Funkcjonariusze z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna miał w swoim mieszkaniu ponad 400 porcji marihuany oraz wagę elektroniczną. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie środków odurzających znacznych ilości grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego głogowskiej komendy na podstawie zgromadzonych dotychczas materiałów w tej sprawie ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę mającego związek z przestępstwami narkotykowymi.

Policjanci przeszukali dokładnie mieszkanie i piwnicę należące do podejrzanego. W trakcie tych czynności funkcjonariusze ujawnili woreczki z suszem roślinnym. Badania przeprowadzone testerem narkotykowym potwierdziły, że jest to substancja odurzająca - marihuana. Jak wynika z szacunkó, z zabezpieczonej ilości można by było uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Funkcjonariusze znaleźli także wagę elektroniczną, która mogła służyć do porcjowania marihuany.

Mężczyzna, usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policji i prokuratury zatrzymany decyzją sądu trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy i sprawdzają skąd zatrzymany miał nielegalne środki.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony