Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śledztwo korupcyjne w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez lekarza

Data publikacji 15.07.2014

Policjanci wydziału do walki z korupcją KWP w Krakowie zatrzymali 5 osób pod zarzutem udziału w korupcyjnym procederze. Wśród zatrzymanych jest lekarz pełniący funkcje kierownicze oraz 4 pacjentki, które wcześniej korzystały z jego konsultacji. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania miały związek z podejrzeniem przyjmowania przez osobę pełniącą funkcję publiczną korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie terminów przyjęć na oddział kliniczny, przyjęcie poza kolejnością oraz przeprowadzania wizyt ambulatoryjnych i wystawiania recept oraz poświadczania nieprawdy w celu osiągniecia korzyści majątkowej.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że osoby które wręczały korzyści majątkowe mogą uniknąć odpowiedzialności karnej jeśli poinformują o tym fakcie organy ścigania, zanim się o tym dowiedzą.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony