Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana uprawa konopi

Data publikacji 15.07.2014

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi, produkcję i rozprowadzanie marihuany. Śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów w różnej fazie rozwoju. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Tarnowa Podgórnego uzyskali informacje na temat narkotykowego procederu, w którym miał brać udział 34-letni mieszkaniec okolic Tarnowa. Po zlokalizowaniu miejsca, gdzie mogła być prowadzona nielegalna uprawa konopi, weszli pod wytypowany adres potwierdzając swoje podejrzenia.

Mężczyzna mieszkał w niepozornym domu zabezpieczonym roletami i drzwiami antywłamaniowymi. Prowadził tam uprawę konopi, która była nasłoneczniana, wentylowana, nawadniana i specjalnie nawożona. Policjanci zabezpieczyli około 100 krzewów w różnych fazach wzrostu. Niektóre rośliny miały ponad 1 metr wysokości. Ponadto funkcjonariusze znaleźli kilka kilogramów suszu.

Ponadto w mieszkaniu mężczyzny w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli kompletnie przygotowane dwie szafy i inkubator uprawowy.  Na terenie posesji znajdowały się maczety oraz pałki teleskopowe. Sposób przygotowania i duża skala procederu wskazuje na to, że mężczyzna działał w celu czerpania znacznych korzyści finansowych.

34-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Śledczy przedstawili mu zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony