Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie w wakacje

Data publikacji 15.07.2014

Wakacje w pełni. Dla dzieci to czas beztroskich zabaw oraz odpoczynku nad wodą lub w górach. Ale również wtedy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mokotowscy policjanci przypominają o tym w każdej sytuacji. Doskonałą okazją do tego są między innymi spotkania funkcjonariuszy z uczestnikami „Lata w mieście”.

Policjanci z Mokotowa realizując program „Bezpieczne wakacje” chętnie spotykają się z dziećmi, aby przypomnieć im o bezpiecznych i prawidłowych zachowaniach w różnych sytuacjach. Ostatnio mundurowi spotkali się z dziećmi, które wolny czas spędzają w Szkole Podstawowej nr 271, przy ulicy Niegocińskiej 2.

Jednym z najważniejszych elementów spotkania mokotowskiej policjantki z dziećmi była rozmowa na temat bezpieczeństwa w wakacje. Policjantka wyjaśniała zasady prawidłowych zachowań w domu, poza domem, a także podczas pobytu w nieznanym miejscu. Uczestnicy znali wiele niebezpiecznych sytuacji, które mogą ich spotkać latem, ale bez trudu podawali też metody zapobiegania im i szukania pomocy. Policjantka szczególnie cieszyła się ze znajomości telefonów alarmowych do wszystkich służb, które mogą pomóc dzieciom. Wszyscy mali uczestnicy spotkania otrzymali kolorowani z Kapitanem Wyderką.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony