Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ministerialna wizyta w mińskich komisariatach

Data publikacji 15.07.2014

Dzisiaj na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przebywali z wizytą Wiceminister Czesław Mroczek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Wiceminister Grzegorz Karpiński - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Dariusz Działo. Goście spotkali się najpierw z samorządowcami w Stanisławowie i obejrzeli teren budowy nowego komisariatu. Kolejne dwa etapy wizyty obejmowały spotkania w mińskiej jednostce Policji i Komisariacie Policji w Mrozach. Omawiano m.in. kwestie bezpieczeństwa lokalnego, oceniano pracę mińskiej Policji, rozmawiano też o inwestycjach.

Gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Robert Żebrowski. Następnie wizytujący spotkali się z przedstawicielami lokalnego samorządu. W Stanisławowie wspólnie odwiedzili teren budowy nowego Komisariatu Policji. Komendant Stołeczny Policji przedstawił wszystkim, na jakim etapie znajduje się obecnie policyjna inwestycja. Po wizycie u Wójta Stanisława Witczaka, zaproszeni goście udali się do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. W jednostce Policji rozmawiano na temat bezpieczeństwa w powiecie mińskim. Komendant Powiatowy Policji przedstawił też policyjne priorytety związane z poprawą skuteczności ścigania przestępstw gospodarczych i narkotykowych.

Po spotkaniu w komendzie Ministrowie wspólnie z Komendantem Stołecznym Policji udali się do Komisariatu Policji w Mrozach. Tam razem z zaproszonymi samorządowcami mówiono o bezpieczeństwie lokalnym oraz planowanych inwestycjach, a wśród nich o remoncie komisariatu w Mrozach. W spotkaniach uczestniczyła m.in.: Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego MSW Renata Czyżak, Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Burmistrz Miasta Mrozy Dariusz Jaszczuk, Burmistrz Kałuszyna Marian Soszyński, Wójt Jakubowa Hanna Wocial, Zastępca Wójta Cegłowa Dariusz Uchman, Wójt Latowicza Bogdan Świątek Górski, Wójt Dobrego Krzysztof Radzio. Wójt Stanisławowa Wojciech Witczak zapewniał, że „samorząd Policji nie opuści (…), policjanci są naprawdę dobrzy (…), Policja jest niezbędnym  elementem naszego życia społecznego (…)”.

Wizytę zakończył briefing prasowy z udziałem Ministrów i Komendanta Stołecznego Policji.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja