Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto lubuskich policjantów 2014

Data publikacji 17.07.2014

1004 lubuskich policjantów odbierze w tym roku awanse na wyższe stopnie. Podczas wojewódzkiej uroczystości obchodów Święta Policji na gorzowskim Placu Katedralnym, nadinspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji wręczył awansowanym funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Wyróżnionych udekorowano także odznaczeniami resortowymi.

Uroczystą oprawę miały tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji zorganizowane na Placu Katedralnym w Gorzowie Wlkp. Łaskawa tym razem aura pozwoliła na przeprowadzenie ich w plenerze, co wydatnie wpłynęło na atrakcyjność tego wydarzenia.

Po uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej w gorzowskiej Katedrze, zaproszeni goście, policjanci i ich rodziny, w towarzystwie mieszkańców, zgromadzili się w głównym punkcie miasta. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku na ręce Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Marka Działoszyńskiego. Przełożony wszystkich polskich policjantów, wraz z Wojewodą Lubuskim Jerzym Ostrouchem i Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Ryszardem Wiśniewskim, wręczyli następnie wyróżnionym funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie oraz odznaczenia resortowe.

Uroczystość w Gorzowie ma status obchodów wojewódzkich. Podobne apele odbędą się w najbliższych dniach w każdej z podległych jednostek. W tym roku awanse w stopniu otrzyma 1004 spośród prawie 2,5 tys. lubuskich policjantów. 120 z nich uhonorowanych zostanie odznaczeniami. Wyróżnionych zostanie też dziesięciu specjalnych gości, których działania dodatnio wpływają na poziom bezpieczeństwa w regionie. Osoby te odbiorą z rąk Komendanta medale „Za Zasługi dla Policji”.

Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, słowa uznania skierował do wszystkich lubuskich policjantów i pracowników Policji. Podsumowując ich dokonania wskazał na wysoki poziom pracy i duże zaangażowanie. Nie szczędząc słów uznania podkreślił również, że jest przekonany, iż Policja lubuska w dalszym ciągu utrzyma wysokie standardy swej pracy, zapewniając porządek i bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom całego regionu.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony