Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna sztafeta: Morze się uspokoiło

Data publikacji 17.07.2014

Święto Policji coraz bliżej i pływacy z morskiej sztafety policyjnej zmierzają szybko do celu. Po dwóch dobach pływania byli już za Jarosławcem. Drugiej doby przepłynęli 81,5 km. Średnia prędkość nieco spadła, ale i tak sztafeta dotrze do Krynicy Morskiej wcześniej niż 21/22 lipca, jak to było planowane.

Stan morza obecnie to 1, ale wcześniej wiało 2, a nawet momentami 3 w skali Beuforta” – mówi dowódca ORP „Lech” kmdr. ppor. Robert Pełnikowski. „Wiatr był w plecy, więc fala trochę pomagała pływakom, teraz morze się uspokoiło. Płyniemy przed zawodnikiem, jesteśmy dla niego i dla sternika na pontonie punktem odniesienia. Ważne jest to szczególnie w nocy. Mamy ich cały czas na radarze, widzimy też ich stroboskopy. Od momentu wejścia pierwszego pływaka do wody płyniemy cały czas tym samym kursem”.

Przyznam, że do tej pory nie pływałem tak długo w morzu” – mówi Marcin Kiepas z KWP w Kielcach. „Najciężej jest w nocy. Trzeba się przyłożyć i wytrwać. Przez pół godziny płynie się dobrze, potem jest już walka z samym sobą, zmęczeniem, sennością i oczekiwanie na zmianę kolegi”.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Biuro Gabinet Komendanta Głównego, Region IPA CBŚ i BOA KGP. Do pomocy włączyły się także:  KWP w Szczecinie, KWP w Gdańsku i Straż Graniczna. Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Marynarki Wojennej. Cel to wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i uczczenie 95. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Pieniądze za przepłynięte kilometry wpłaci na konto fundacji sponsor główny, ale - jak podkreślają policyjni pływacy - liczy się każda złotówka. Za naszym pośrednictwem apelują więc, aby każdy, komu nieobojętny jest los dzieci osieroconych przez policjantów, wpłacił tyle, ile może na konto zbiórkowe  Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach:

89 1020 1068 0000 1602 0228 5922

Z dopiskiem SZTAFETA

(KGP, foto:Paweł Ostaszewski)

Czytaj również: Pływacka Morska Sztafeta Policyjna >>

Powrót na górę strony