Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: wojewódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji 17.07.2014

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. W tym roku obchodzimy 95 rocznicę jej powołania. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne obchody w województwie łódzkim odbyły się 17 lipca 2014 roku w Sieradzu. W uroczystościach udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, parlamentarzyści ziemi łódzkiej, władze województwa oraz przedstawiciele samorządu sieradzkiego, a także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą w intencji policjantów i pracowników Policji w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Sieradzu przy ul. Kolegiackiej 11 odprawioną przez Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Biskupa Wiesława Meringa.

O godzinie 11.15 wszyscy uczestnicy przemaszerowali na plac przy ul. Tadeusza Kościuszki, by o 11.40 rozpocząć uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu. Po tej uroczystości rozpoczęła się akademia z okazji Święta Policji zakończona defiladą oraz pokazem musztry paradnej.

Ważnym elementem obchodów było również otwarcie wystawy artystycznej BLUE ART. VISION zorganizowanej w budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

O godz. 14.00 rozpoczął się piknik dla mieszkańców na placu przy ul. Tadeusza Kościuszki w Sieradzu. Na wszystkich czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz wyszkolenia koni służbowych, pokaz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, miasteczko ruchu drogowego, wystawa pojazdów Klubu Motocyklowego IPA Knight Riders oraz konkursy dla starszych i młodszych. Podczas pikniku odbyły się też gala finałowa Plebiscytu Dziennika Łódzkiego POLICJANT ROKU 2014 oraz koncert orkiestry policyjnej.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony