Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieckie obchody Święta Policji

Data publikacji 17.07.2014

Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Płocku. Obchodzone w 95. rocznicę powstania polskiej Policji święto połączone było z otwarciem nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji właśnie w tym mieście. W uroczystościach wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś.

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich mazowieckich policjantów i pracowników Policji, a w szczególności dla tych pełniących służbę na rzecz społeczeństwa w Płocku. 95. Rocznicę powstania naszej formacji pamiętać będą tutaj wszyscy, ponieważ wiąże się to z uroczystym otwarciem, zbudowanej od podstaw,  nowej siedziby komendy miejskiej Policji.

W tym wydarzeniu towarzyszył w Płocku funkcjonariuszom Bartłomiej Sienkiewicz - Minister Spraw Wewnętrznych i nadinsp. Wojciech Olbryś - Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Wielu innych znakomitych gości zaszczyciło policyjne święto, w tym Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele współdziałających służb mundurowych.

Obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego rozpoczęły się mszą świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników Policji. Następnie w uroczystej oprawie pododdziały przemaszerowały przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod budynek nowej komendy. Tam na placu odbył się uroczysty apel.

Przy tej okazji Minister Spraw Wewnętrznych w swoim wystąpieniu podkreślił efekty programu standaryzacji komend i komisariatów MSW. Jednym z wielu wymiernych efektów jest otwarta właśnie dzisiaj siedziba płockich policjantów. Zapewni komfort pracy funkcjonariuszom i pracownikom Policji, ale przede wszystkim odpowiednie warunki do przyjmowania osób, które potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

Nadinsp. Wojciech Olbryś w słowach skierowanych do policjantów z garnizonu mazowieckiego podkreślił dobre efekty ich służby, wpływające na poprawę bezpieczeństwa oraz na bardzo wysoką ocenę i zaufanie do naszej formacji polskiego społeczeństwa.

Był to najlepszy moment do podziękowań dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników za ich codzienne zaangażowanie. Takie słowa skierował do wszystkich zebranych także insp. Cezary Popławski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

W trakcie uroczystości podkreślono ponadto duże zaangażowanie Urzędu Miasta w Płocku, z Prezydentem Miasta Andrzejem Nowakowskim na czele, w powstanie nowej siedziby płockich mundurowych.

W rocznicę powstania polskiej Policji policjanci i pracownicy mazowieckiej Policji odebrali odznaczenia państwowe, złote i srebrne medale za długoletnią służbę. Podczas uroczystości wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Uhonorowano osoby, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się na rzecz współdziałania z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Po uroczystym apelu i otwarciu nowej siedziby KMP w Płocku odbył się festyn rodzinny, w którym wzięły udział setki mieszkańców miasta. Mogli on zobaczyć wyposażenie, którym w codziennej służbie posługują się policjanci, wziąć udział w licznych konkursach promujących bezpieczeństwo, czy też zasiąść w kinie 5D lub oddać kilka strzałów w mobilnej strzelnicy.

(KWP w Radomiu / mg)

Nowa Komenda Miejska Policji w Płocku ►

Powrót na górę strony