Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy pędził ponad 180 km/h

Data publikacji 18.07.2014

Policjanci łańcuckiej drogówki dostrzegli pirata drogowego, który przez miejscowość Kosina pędził krajową "czwórką" z prędkością ponad 180 km/h. 21-letni kierowca mitsubishi eclipse został zatrzymany po policyjnym pościgu. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatem maksymalnej wysokości.

Policjanci z łańcuckiej drogówki pełnili służbę na drogach powiatu. Oznakowanym radiowozem patrolowali drogę krajową nr 4. W miejscowości Kosiana dostrzegli pędzące mitsubishi eclipse.
 
Pojazd osiągnął prędkość ponad 180 km/h. Kierowca nie zwracał uwagi na to, że na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierującemu mitsubishi nie udało się uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Młody kierowca za swoją nieodpowiedzialną jazdę oraz brak uprawnień otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.
 
To nie jedyny rekordzista ujawniony dzięki pracy łańcuckich policjantów. We wtorek na ul. Kochanowskiego kierujący hondą civic prowadził swój samochód z prędkością 116 km/h na odcinku, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Młody kierowca, 22-latek, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnych.
 
Kolejny pirat to kierujący mazdą, który w samo południe pędził 116 km/h w obszarze zabudowanym w miejscowości Białobrzegi. 27-letni kierowca, podobnie jak jego poprzednik, spotkanie z policjantami zakończył mandatem w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnymi.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony