Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za zagrożenie bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 18.07.2014

Policjanci ostrołęckiej komendy przygotowują kampanię społeczną „My już wiemy, a TY!". W trakcie realizacji filmu profilaktycznego doszło do sytuacji, która pokazała jak bardzo zasadnym jest organizowanie tego typu przedsięwzięć. Mundurowi nagrali, jak kierowca opla nieomal potrącił pieszych.

Policjanci ostrołęckiej komendy pracują nad filmem profilaktycznym do kampanii społecznej „My już wiemy, a TY!". Sama kampania będzie skierowana do pełnoletnich uczestników ruchu drogowego, a dokładnie do pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Tym razem podczas realizacji spotu „My już wiemy, a TY", policjanci jadący videorejestratorem zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, na które weszła kobieta z dwójką dzieci. Przed przejściem zatrzymały się też inne pojazdy, aby umożliwić pieszym przekroczenie jezdni. Jednak 25-latek kierujący oplem nie zatrzymał się przed przejściem i omijając inne pojazdy, nieomal potrąciłby idącą kobietę i dzieci.

Całe zdarzenie zarejestrowała policyjna kamera, na filmie wyraźnie widać zachowanie jadącego z przeciwnego kierunku, kierującego czerwonym oplem. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, 25-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

(KWP w Radomie / bf)

Powrót na górę strony