Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny Akwen 2014" na Zalewie Koronowskim

Data publikacji 18.07.2014

Bydgoscy policjanci i strażacy przez trzy dni kontrolowali żaglówki na Zalewie Koronowskim. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Akwen 2014”. Funkcjonariusze apelowali również o zachowanie rozsądku podczas wypoczynku nad wodą.

Od wtorku do czwartku (15-17.07.2014) na Zalewie Koronowskim w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny Akwen 2014" policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z Państwową Strażą Pożarną w Bydgoszczy przeprowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne polegające na kontrolach w szczególności żaglówek pod kątem posiadania gaśnic oraz sprawności butli gazowych. Funkcjonariusze sprawdzali pomiary gęstości powietrza za pomocą specjalistycznego sprzętu, który posiada Straż Pożarna. Sprawdzana była również trzeźwość.

Kontrole przeprowadzane były przez dwa patrole mieszane składające się z policjantów i strażaków łodzi pływających. Celem działań miało być uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spowodować zaniedbania związane z bezpieczeństwem. Niemniej jednak policjanci będą kontrolować kąpieliska i akweny wodne przez cały okres wakacyjny.

W trakcie tych działań brało udział 6 policjantów i 9 strażaków. Przez te trzy dni mundurowi skontrolowali 49 jednostek pływających, były to głównie żaglówki i jachty. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych nieprawidłowości związanych ze szczelnością butli gazowych czy też obowiązkowego wyposażenia na statku wodnym. Niemniej jednak nie obyło się też bez mandatów karnych. 10 osób zostało ukaranych miedzy innymi za niedopełnienie obowiązków związanych z dokumentacją i wyposażeniem. Natomiast dwie osoby zostały ukarane za pływanie rowerem wodnym w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.3 MB)

Powrót na górę strony