Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Data publikacji 19.07.2014

Wczoraj na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbyły się 95 Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki oraz przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, innych służb mundurowych, a także mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości wręczone zostały medale i odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Już po raz 95 policjanci w rocznicę powstania polskiej Policji Państwowej obchodzą swoje święto. Funkcjonariusze z garnizonu lubelskiego obchodzili je wczoraj w Lublinie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej, którą celebrował biskup pomocniczy Mieczysław Cisło.

Główne obchody rozpoczęły się apelem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Po uroczystym powitaniu przybyłych gości, wśród których nie zabrakło Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosława Schosslera oraz przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, innych służb mundurowych, głos zabrał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki, który pogratulował policjantom awansów na wyższe stopnie oraz podkreślił znakomitą współpracę Policji z władzą samorządową.

Głos zabrał również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler. Powiedział, że jest dumny z wyników jakie osiągnęli policjanci lubelskiego garnizonu. Podsumowanie I półrocza wykazało, że wykrywalność przestępstw plasuje lubelskich policjantów w ścisłej czołówce w kraju. Rezultatem rzetelnie pełnionej służby przez wszystkich policjantów są wyniki opinii publicznej mówiące o tym, że ponad 70 procent społeczeństwa czuje się bezpiecznie.

Podczas uroczystości wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie policyjne. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 23 osób policjantów, zaś w korpusie oficerów młodszych 48 funkcjonariuszy. Kolejne awanse przyznane zostały w korpusie aspirantów i tu na wyższe stopnie mianowanych zostało ogółem 527 funkcjonariuszy z lubelskiego garnizonu.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego 46 funkcjonariuszy odznaczonych zostało medalami za długoletnią służbę. Medal ten przyznawany jest jako nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Złotym medalem za długoletnią służbę odznaczonych zostało 7  policjantów, srebrnym  30, zaś brązowy medal przyznany został 9 funkcjonariuszom.

Podczas wczorajszej uroczystości zostały także przekazane policjantom z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu nowe, oznakowane radiowozy m-ki Nissan Pathfinder oraz Kia Ceed. 42 pojazdy m-ki Nissan Pathfinder zakupione zostały ze środków unijnych pozyskanych w ramach Projektu  „Razem na rzecz bezpieczeństwa województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. To przedsięwzięcie realizowane przez Komendę  Wojewódzką Policji  w Lublinie oraz Zarząd MSW Ukrainy w Obwodzie Wołyńskim. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia poziomu bezpieczeństwa  mieszkańców zamieszkujących tereny przygraniczne naszego Państwa i Ukrainy.

Nowe, oznakowane radiowozy trafią do policjantów z komend miejskich w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu, a także komend powiatowych w Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Parczewie, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim i Włodawie.

Dzięki przychylności Zarządu Województwa Lubelskiego oraz wsparciu finansowemu przez lokalne samorządy zakupionych zostało także 5 samochodów m-ki Kia Ceed. Radiowozy te przekazane zostaną policjantom z komend w Łęcznej, Kraśniku, Rykach, Opolu Lubelskim oraz w Zamościu.

Uroczystościom na błoniach pod Zamkiem Lubelskiem  towarzyszyła wystawa sprzętu i wyposażenia policyjnego oraz akademia karate. Niewątpliwie atrakcją był też pokaz historycznych grup rekonstrukcyjnych.

KWP Lublin

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.05 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.56 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.29 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 29.51 MB)

Powrót na górę strony