Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja na Dolnym Śląsku „ZWOLNIJ-dojedź do celu”.

Data publikacji 19.07.2014

Policyjne działania prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że nadal, niestety, dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierujących. W ostatnich dniach ponad 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego i policjantów prewencji prowadziło wzmożone działania kontrolne pn. „Zwolnij – dojedź do celu”, ukierunkowane na osoby przekraczające prędkość. Tylko podczas tych działań skontrolowano blisko 1,5 tys. pojazdów i ujawniono prawie tysiąc kierujących nie stosujących się do ograniczeń prędkości. Podczas działań zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących.

Przyczyną wypadków, do których dochodzi każdego dnia na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów, nadal znajdują się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili wzmożone kontrole, mające na celu sprawdzenia przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W kolejnej już akcji pod nazwą „Zwolnij – dojedź do celu”, udział wzięło ponad 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji dolnośląskiej policji. Mundurowi tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali blisko 1,5 tysiąca pojazdów i ujawnili prawie tysiąc kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Zatrzymano również 9 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.

Policjanci jeszcze raz apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

KWP Wrocław

Powrót na górę strony