Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”

Data publikacji 21.07.2014

Od 21 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim w Warszawie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.

Wystawa swoją tematyką obejmuje formację policyjną z lat dwudziestolecia międzywojennego przez pryzmat codziennej służby, szkolnictwa i życia prywatnego funkcjonariuszy. Ocalałe od zawieruchy wojennej dokumenty z prowadzonych czynności służbowych przeniosą nas w odległy świat minionego wieku. Zeszyt, w którym ówczesny posterunkowy podczas wykładów zapisywał, jak należy przeprowadzić oględziny,  notatnik służbowy prowadzony z dużą dokładnością, na którym widoczny jest ślad po kuli, ówczesne legitymacje służbowe – to tylko mały wycinek obrazujący pracę wielotysięcznej Policji Państwowej.

Wystawa wzbogacona jest bardzo popularną w dwudziestoleciu prasą, jaką był „Tajny Detektyw”. Spektakularne zbrodnie opisywane przez ówczesnych dziennikarzy elektryzowały społeczeństwo i pozwalały docenić żmudną pracę funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Sala Dawnego Skarbca Wielkiego znajduje się na parterze Zamku Królewskiego. Wstęp jest bezpłatny. Wystawę można obejrzeć od 21 do 26 lipca 2014 r.

Inne wystawy z okazji Święta Policji:

Wystawa w galerii Kordegarda pt.: „Sztuka przeciwko wykluczeniu"

Wystawa "Policja w krzywym zwierciadle"

(KGP / mj, mg; foto: mk)

Film Wystawa - Z kart historii Policji Państwowej

Pobierz plik Wystawa - Z kart historii Policji Państwowej (format mp4 - rozmiar 46.85 MB)

Powrót na górę strony