Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciu pseudokibiców odpowie za odpalenie rac

Data publikacji 21.07.2014

Małopolscy policjanci po zakończonym meczu Hutnika z drużyną Dynamo Kijów zatrzymali sześciu pseudokibiców pod zarzutem wnoszenia na imprezę masową wyrobów pirotechnicznych i zasłaniania twarzy w celu utrudnienia identyfikacji. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do incydentów doszło podczas meczu Hutnika z drużyną Dynamo Kijów – dwukrotnie odpalano race, zarówno z sektora kibiców krakowskiej drużyny, jak i przyjezdnych. Nie pomogło kamuflowanie się i próby ukrycia tożsamości – mimo zmiany odzieży i zasłaniania twarzy sprawcy zostali bardzo szybko ustaleni. Nagrania z monitoringu nie pozostawiały wątpliwości. Policjanci dysponując wizerunkiem pseudokibiców po zakończonym meczu  wychwycili z tłumu wychodzących osób sześciu mężczyzn, którzy zostali zatrzymani – trafili do policyjnego aresztu pod zarzutem wnoszenia na imprezę masową wyrobów pirotechnicznych i zasłaniania twarzy w celu utrudnienia identyfikacji.

Zatrzymani mężczyźni to  mieszkańcy Krakowa i okolic w wieku od 18 do 30 lat, jeden z nich jest obywatelem Ukrainy. Dzisiaj wszyscy zostaną doprowadzeni do sądu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprócz incydentów związanych z niedozwolonym używaniem materiałów pirotechnicznych mecz przebiegał spokojnie.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony