Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie nie trafią na rynek

Data publikacji 21.07.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 26-letniego gorzowianina, który odpowiedzialny jest za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na jego posesji policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich, których rynkową wartość szacuje się na blisko 100 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. nie zwalniają tempa w walce z narkobiznesem. Tym razem w ręce policjantów wpadł 26-letni gorzowianin, który w ogródku uprawiał krzewy konopi indyjskiej. 

Dotarcie do plantacji, którą uprawiał, wymagało wcześniejszego rozpoznania i szerokiego wykorzystania pracy operacyjnej. Dopiero szczegółowa analiza zbieranej wiedzy i krok po kroku łączenie poszczególnych wątków sprawy, pozwoliło w pierwszym etapie wskazać osobę odpowiedzialną za łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a następnie ją zatrzymać. Początkowo w mieszkaniu 26-latka ujawniono niewielkie ilości narkotyków, jednak informacje, które były efektem ich wcześniejszych działań dawały podstawę do przypuszczeń, że zabezpieczone w tej ilości narkotyki nie muszą być wszystkimi, które posiada 26-latek.

Przeprowadzone po chwili przeszukanie terenu posesji utwierdziło tylko policjantów w swych przypuszczeniach. W ogródku policjanci znaleźli blisko 100 krzewów konopi indyjskich. Narkotyk ten przygotowywany był do sprzedaży. Jego czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki policjantom konopie te nie trafią na rynek. Zatrzymany 26-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty: uprawy konopi indyjskich, posiadania oraz kilkunastokrotnego udzielania marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / bf)

Powrót na górę strony