Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy nad wodą

Data publikacji 21.07.2014

Upalna, wakacyjna pogoda zachęca do wypoczynku nad jeziorem, morzem, czy rzeką. Pamiętać jednak należy, że woda to żywioł, który pomimo policyjnych i medialnych apeli, pochłania każdego roku życie wielu ludzi. A przecież wystarczy tak niewiele - zachować umiar i zdrowy rozsądek w czasie letniego wypoczynku.

Skoki w miejscu o nieznanej głębokości, szybkie wejście do chłodnej wody pomimo rozgrzanego ciała, czy wreszcie kąpiel pod działaniem alkoholu - to tylko niektóre z powodów tragedii nad wodą. Dlatego strzeleccy policjanci dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających, wyposażeni w łodzie motorowe, strzegą bezpieczeństwa m.in. nad jeziorem Lipie w Długiem i nad jeziorem Łubowo w gm. Drezdenko. Policjanci w czasie takiej służby skupiają się przede wszystkim nad bezpieczeństwem ludzi korzystających z uroków lata.

Konieczność pełnienia służb na wodzie potwierdzają wydarzenia z minionego weekendu. Policjanci w trakcie patrolowania łodzią motorową jeziora Lipie, zauważyli dwie osoby, które wypadły z wypełnionego już do połowy wodą, kajaka. Ludzie ci pomimo prób, nie byli wstanie wejść ponownie o własnych siłach do kajaka. Policjanci odholowali „rozbitków” do brzegu. Tym razem skończyło się na zatopionych rzeczach osobistych. Niestety tyle szczęścia nie miał mężczyzna, który kąpał się na niestrzeżonym kąpielisku nad jeziorem Górnym w Strzelcach Krajeńskich. Kobiety, które powiadomiły służby o zdarzeniu informowały, że wcześniej widziały jak mężczyzna ten wchodził do wody i do tej pory nie powrócił. Strażacy przy pomocy łodzi, wypłynęli we wskazane miejsce i niestety znaleźli w wodzie ciało mężczyzny. Przyczyny tej tragedii wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Policjanci pomimo wzmożonych kontroli i służb na wodzie, nie są w stanie być w każdym miejscu o każdej porze.  Dlatego jeszcze raz apelujemy o rozsądek i rozwagę w czasie wypoczynku, a najlepszym najbezpieczniejszym miejscem do tego są strzeżone kąpieliska.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / bf)

Powrót na górę strony