Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 13-latkę

Data publikacji 21.07.2014

Policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej w czasie patrolu zwrócili uwagę na siedzącą na przystanku autobusowym dziewczynę. Gdy do niej podjechali, była półprzytomna. Dzięki ich reakcji została szybko przewieziona do szpitala. Tam okazało się, że miała objawy udaru słonecznego.

Policjanci z załogi patrolowo-interwencyjnej zwrócili uwagę na dziewczynę, która siedziała na przystanku autobusowym. Najpierw widzieli ją z grupą znajomych. Gdy funkcjonariusze przejeżdżali w tym samym miejscu po około dwóch godzinach, zauważyli, że ta sama nastolatka dalej siedzi, ale była już sama. Dziewczyna siedziała oparta o plecak, z podkurczonymi nogami. Policjanci podjechali do niej, żeby sprawdzić, czy nic się nie stało. 13-latka była półprzytomna. Nie potrafiła określić, jak długo była już na przystanku. Twierdziła, że pół godziny temu wróciła z plaży. Prosiła, żeby odwieźć ją do rodziców -  nie chciała sama jechać do lekarza. Policjanci szybko zawieźli ją do domu rodzinnego i na prośbę matki dziewczyny natychmiast pojechali z nią do szpitala. Okazało się, że młoda kobieta miała objawy udaru słonecznego.

Jak napisał mama dziewczyny dziękując policjantom za interwencję: „Gdyby nie spostrzegawczość funkcjonariuszy, historia ta mogłaby mieć tragiczne zakończenie.”

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony