Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie pierwszego meczu sezonu piłkarskiego 2014/2015 rozgrywek ekstraklasy

Data publikacji 21.07.2014

20 lipca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, rozegrany został pierwszy mecz rundy jesiennej ekstraklasy, pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów. Na stadionie spotkanie oglądało ponad 10 tys. kibiców, w tym kilkuset kibiców drużyny gości. Nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwali wrocławscy policjanci prewencji, kryminalni i ruchu drogowego.

Spotkanie przebiegło spokojnie. We wszystkich newralgicznych miejscach, na trasie dojścia na stadion jak i powrotu, dyslokowane były policyjne patrole. Nie odnotowano żadnych przypadków zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, ani w związku z tym poważniejszych zdarzeń.

Podczas działań związanych z zabezpieczeniem tej imprezy masowej, funkcjonariusze z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji, jeszcze przed meczem zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, mieszkańców województwa śląskiego, podejrzewanych o to, że jadąc na mecz, na trasie uszkodzili rękoma dwa inne samochody. Przeprowadzone badanie wykazało u nich około 2,2 i ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymany także został przez policjantów Wydziału Kryminalnego z komisariatu Wrocław – Fabryczna inny mieszkaniec województwa śląskiego, 21 - letni mężczyzna, który na teren imprezy masowej wwiózł race świetlne. Mężczyzna ten, w związku z podejrzeniem o złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, trafił również do policyjnego aresztu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony