Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

St. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski okazali się najlepsi

Data publikacji 21.07.2014

W obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Strzelnicy Garnizonowej do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2014” stanęło blisko 21 najlepszych par funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Warmii i Mazur. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim, mieli do zaliczenia 3 konkurencje: test wiedzy, sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz sprawdzian sprawności fizycznej. Najlepiej poradzili sobie policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego.

Dzisiaj kilkudziesięciu najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Warmii i Mazur przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe, walcząc o tytuł patrolu roku.

Do eliminacji wojewódzkich przystąpiło 21 par funkcjonariuszy, w tym: 19 par z komend miejskich i powiatowych, a także 2 pary z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze zostali wytypowani przez komendantów oraz dowódcę w oparciu o przeprowadzony test wiedzy zawodowej.

Punktualnie o 9:00 w sali odpraw Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oficjalnie otworzył konkurs na najlepszy „Patrol Roku 2014”. Komendant, w krótkich słowach gratulował policjantom dotarcia do eliminacji wojewódzkich, a także życzył im powodzenia w konkursie.

Kilka minut później funkcjonariusze rozpoczęli pierwszy etap konkursu – 40-minutowy test wiedzy. Zawierał on 40 pytań z zakresu prewencji, ruchu drogowego, przepisów prawa i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pytań typowo zawodowych.

W tej konkurencji niedoścignieni okazali się st. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski z Nowego Miasta Lubawskiego.

Drugi etap polegał na sprawdzeniu umiejętności strzeleckich każdego z funkcjonariuszy. Policjanci oddawali strzały do tarcz z odległości 15 i 25 metrów. Najcelniej do tarcz trafiali st. post Marcin Koszewski oraz st. post Przemysław Patalan z Pisza.

Podczas sprawdzianu sprawności fizycznej najszybsi i najdokładniejsi byli sierż. Radosław Graw oraz st. post. Radosław Antoniak z OPP Olsztyn.

Po ukończeniu wszystkich konkurencji skład sędziowski po podliczeniu punków ogłosił zwycięzców.

Klasyfikacja generalna konkursu:

I miejsce: st. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski z KPP w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce: sierż. Tomasz Gera oraz sierż. sztab. Łukasz Grabczak z KPP Bartoszycach

III miejsce: sierż. Marek Sobczak oraz st. post. Marcin Bondar z KPP w Kętrzynie

Na zakończenie zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami pieniężnymi.

Puchary ufundowali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Marian Podziewski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański oraz Przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie kom. Sławomir Koniuszy.

W XXI Finale Ogólnopolskim zawodów policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2014”, który odbędzie się w dniach 24 - 26 wrzesień 2014 w Szkole Policji w Słupsku, garnizon warmińsko-mazurski reprezentować będą dwie pary funkcjonariuszy z dwóch pierwszych miejsc.

(KWP w Olsztynie / bf)

Powrót na górę strony