Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii - policjant uratował tonącego

Data publikacji 22.07.2014

Policjant będący w czasie wolnym od służby, w reakcji na wołanie o pomoc osoby, która wskazywała na tonącego mężczyznę, bez wahania ruszył na ratunek. Funkcjonariusz skoczył do wody, wyciągając poszkodowanego, opadającego już bezwładnie na dno. Razem ze swoją żoną, policjant doholował go na brzeg. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został uratowany.

Funkcjonariusz legnickiej Policji spędzał wolną niedzielę na plaży ośrodka wypoczynkowego w jednej z okolicznych miejscowości. W pewnym momencie zauważył kobietę, która krzycząc, wbiegła do wody i wskazywała na tonącego mężczyznę. Policjant wraz ze swoją żoną bez wahania ruszyli na pomoc.

Funkcjonariusz zanurkował w miejscu, gdzie po raz ostatni widział wystające z wody ręce tonącego. Będąc już pod wodą, widział jak poszkodowany opada bezwładnie na dno. Po złapaniu nieprzytomnego już człowieka, funkcjonariusz wyciągnął go na powierzchnię wody i razem z żoną doholował do brzegu. Na szczęście, chwilę po wyciągnięciu z jeziora, mężczyzna odzyskał przytomność. Na plaży znajdowała się rodzina tonącego – żona i córka, pod opiekę których trafił mężczyzna.

W sobotę, w tym samym miejscu, utonęła 25-letnia mieszkanka Lubina.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek nad wodą, kąpanie się jedynie w miejscach strzeżonych oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

(KWP we Wrocławiu / bf)

Powrót na górę strony