Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwo we Francji, zatrzymani w Polsce

Data publikacji 22.07.2014

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch obywateli Francji, którzy mogą mieć związek z oszustwem na szkodę jednej z francuskich firm. Jak ustalili funkcjonariusze, 30- i 28-latek kilka tygodni wcześniej założyli w jednym z warszawskich banków rachunek, na który w drugiej połowie lipca przelali prawie 300 tysięcy euro. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego z zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością KSP pracowali nad informacją związaną z oszustwem, jakiego dokonano na szkodę jednej z firm we Francji. Kilka dni temu zatrzymali dwóch obywateli tego kraju, którzy w drugiej połowie lipca próbowali podjąć pieniądze z konta jednego z warszawskich banków. Policjanci ustalili, że rachunek bankowy został przez jednego z nich założony kilka tygodni wcześniej. Następnie w drugiej połowie lipca na konto została w trzech transzach przelana kwota prawie 300 tysięcy euro.

Dochodzenie przeprowadzone przez stołecznych funkcjonariuszy wykazało, że pieniądze pochodziły z oszustwa na szkodę jednej  z francuskich firm, a kilka dni temu zostały zamówione w banku do wypaty gotówkowej.

Dzięki zorganizowanej w okolicy banku zasadzce, policjanci zatrzymali wlaściciela rachunku i jego kolegę, którzy przyjechali z Francji, aby na miejscu podjąć gotówkę.

Sprawa trafiła do prokuratora. Na jego wniosek sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu jednego z mężczyzn na 3 miesiące.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony