Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona galanteria i zabawki w Wólce Kossowskiej

Data publikacji 22.07.2014

Ponad 4200 zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk. Na trzech z nich znaleźli wyroby galanteryjne i zabawki. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponad 4200 sztuk zabawek oraz plecaków, toreb i portfeli znanych światowych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 190 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 33-, 34- i 51-letnich obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie kontroli pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej nałozyli na kilku handlujących mandaty o łącznej wysokosci kilku tysięcy złotych.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony