Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawiadomił o podłożeniu bomby. Odpowie przed sądem

Data publikacji 23.07.2014

W zaledwie trzy dni działdowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby w jednym z banków w Działdowie. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator już zdecydował o dozorze wobec mężczyzny. 29-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

18 lipca 2014 roku około godz. 13.30 działdowscy policjanci rozpoczęli działania  w związku z telefonicznym poinformowaniem pracowników placówki jednego z banków w Działdowie o podłożeniu w ich siedzibie ładunku wybuchowego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego działdowskiej komendy Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili niezbędne czynności.

Podjęte przez kryminalnych działania operacyjne pozwoliły wytypować sprawcę.  Wynikiem trzydniowej pracy policjantów było zatrzymanie Łukasza B., 29-letniego mieszkańca Działdowa, któremu przedstawiono zarzut zagrożenia życia i zdrowia pracowników banku oraz niepotrzebnego wywołania czynności służb ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył stosowne wyjaśnienia. 29-latek swoje zachowanie tłumaczył problemami finansowymi.

Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Działdowie wobec sprawcy przestępstwa zastosowano dozór policyjny. Za swoje działanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Olsztynie / bf)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.4 MB)

Powrót na górę strony