Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bombowy żartowniś" zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 23.07.2014

Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali autora poniedziałkowego fałszywego alarmu bombowego. Ładunki wybuchowe miały się znajdować w budynkach krośnieńskiego sądu i prokuratury. Zatrzymany 39-latek był pijany.

W poniedziałek przed godz 18 dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał połączenie telefoniczne i usłyszał informację od anonimowego mężczyzny, że w budynku sądu i prokuratury w Krośnie zostały podłożone ładunki wybuchowe. Oficer dyżurny podczas próbował nawiązać rozmowę, jednak mężczyzna po krótkiej rozmowie powtórzył, że podłożył bombę i zakończył połączenie. Policjanci przeszukali obiekty sądu i prokuratury oraz rozpoczęli ustalenie sprawcy alarmu bombowego.

Po sprawdzeniu pomieszczeń sądu i prokuratury policjanci nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych ani innych niebezpiecznych urządzeń. Funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili i zatrzymali dzwoniącego na policję mężczyznę z Krosna, który - jak się okazało - miał ponad promil alkoholu w organizmie. 39-latek przyznał się do "bombowego żartu".

Teraz odpowie za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony