Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 23.07.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim zabezpieczyli konopie indyjskie, które na niezamieszkałym terenie uprawiał jeden z mieszkańców Szczecina. Mężczyzna odpowie za nielegalną uprawę, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, zwalczając przestępczość narkotykową, po raz kolejny uzyskali informację o osobach mogących zajmować się uprawą i handlem środkami odurzającymi. Otóż z ustaleń wynikało, że tuż pod Stargardem w miejscu odosobnionym z dala od ludzi, w kompleksie leśnym, ktoś uprawia konopie indyjskie.

Poczynione ustalenia były bardzo wiarygodne, dlatego w minioną niedzielę operacyjni najpierw ustalili przybliżone miejsce zakazanej plantacji, a następnie w zaroślach ujawnili 63 krzewy, których uprawa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabroniona. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali również 41-letniego właściciela, który akurat doglądał i pielęgnował swoje roślinki.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a plantacja została zlikwidowana. Zabezpieczono również będące na miejscu narzędzia i środki, które służyły do uprawy niedozwolonych roślin. Jak się okazało, podejrzewany już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Śledczy po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawili podejrzanemu zarzut uprawy znacznych ilości konopi indyjskich, zgodnie, z którym do więzienia może trafić nawet na 8 lat. Ponadto wczoraj wobec sprawcy, który przyznał się do zarzucanego czynu, zastosowano najsurowszy ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

(KWP w Szczecinie / bf)

Powrót na górę strony