Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za fałszywy alarm o bombie

Data publikacji 23.07.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali kobietę podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w dwóch bielskich placówkach handlowych. 26-latka usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo to grozi jej do 8 lat więzienia. Będzie też musiała pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające kilku tysięcy złotych.

W miniony czwartek kobieta powiadomiła właściciela dwóch bielskich placówek handlowych - na ul. Krakowskiej i Sukienniczej - o podłożeniu bomby. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikiem. Ewakuowano personel sklepów oraz mieszkańców sąsiadujących domów i placówek. Policjanci zabezpieczyli budynki i przyległe do nich ulice. Po sprawdzeniu sklepów przez policyjnego pirotechnika okazało się, że był to fałszywy alarm. Na miejscu nie znaleziono materiałów wybuchowych.

W tym samym czasie kryminalni zajęli się ustalaniem tożsamości sprawcy alarmu. Ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-letnia bielszczanka. Sprawczyni została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Wszystko wskazuje na to, że chciała w ten sposób „dokuczyć” właścicielowi sklepów. Grozi jej do 8 lat więzienia. Decyzję o jej dalszym losie podejmie wkrótce prokurator.

(KWP w Katowicach / bf)

Powrót na górę strony