Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Celowo najechał samochodem na przechodnia - odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 23.07.2014

Policjanci zatrzymali, a sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa przy użyciu samochodu. Jak wynika z ustaleń, sprawca pokłócił się z wcześniej z pokrzywdzonym, chwilę później celowo najechał na niego samochodem doprowadzając do poważnych obrażeń ciała.

W minioną niedzielę, 20 lipca br., tuż po godzinie 6  na jednej z ulic Krzeszowic kierujący samochodem BMW zjechał na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego i potrącił 33 letniego pieszego w czasie, gdy ten przechodził przez jezdnię. Samochód nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Potrącony mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala w Krakowie.

Już wstępne czynności policyjne nasunęły wątpliwości, czy mamy do czynienia z wypadkiem drogowym, czy też celowym najechaniem na mężczyznę. Kiedy jeden zespół policjantów pracował na miejscu zdarzenia zabezpieczając ślady, inny dążył do ustalenia kierowcy samochodu.

Po kilku godzinach wytężonej pracy doszło do pierwszego zatrzymania osoby, która miała związek z tym zdarzeniem. Do policyjnej celi trafiły cztery osoby, a przed policjantami stanęło zadanie by w oparciu o dowody wskazać tego, który kierował samochodem. Okazało się, że pomiędzy jednym z zatrzymanych, a ofiarą doszło wcześniej do nieporozumienia, a to z kolei prawdopodobnie sprowokowało kierowcę do najechania na niego samochodem. Z ustaleń wynika też, że kierowca BMW znajdował się wówczas w stanie nietrzeźwości.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, prokurator zarzucił podejrzanemu usiłowanie zabójstwa i wdrożył procedurę tymczasowego aresztowania go. Sąd przychylił się do stanowiska prokuratora i zdecydował o aresztowaniu podejrzanego. Pozostałe osoby zostały zwolnione.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony