Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Poznaniu

Data publikacji 23.07.2014

23 lipca br. w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystym apelu wziął udział gen. insp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji. Główna uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Poznaniu. Policjantom wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 9.00 przy ul. Swoboda złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego. W ten sposób Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski wspólnie z Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu mł. insp. Romanem Kusterem oraz delegacjami oddali hołd policjantom, którzy służąc ojczyźnie oddali życie. We wszystkich uroczystościach uczestniczyła delegacja Niemieckiej Policji z Prezydentami Policji landu Dolna Saksonia i landu Hesja.

Kolejnym punktem obchodów Święta Policji była uroczysta zbiórka, która odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udział w niej wzięli zaproszeni goście na czele z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Markiem Działoszyńskim, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem, oraz Wicewojewodą Wielkopolskim Przemysławem Pacią, parlamentarzystami oraz przedstawicielami samorządów. Wśród obecnych na auli nie mogło zabraknąć kierownictwa wielkopolskich jednostek Policji, a także awansowanych, odznaczonych policjantów i pracowników Policji. Z rąk Komendanta Głównego Policji także kilkudziesięciu wielkopolskich samorządowców odebrało Medale za Zasługi dla Policji, w tym prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Insp. Rafał Batkowski Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu podziękował wszystkim za obecność w tak ważnym dla policjantów dniu. Dziękował przedstawicielom samorządów, instytucji i służb współpracujących z Policją za współpracę i wsparcie. Podziękował mieszkańcom Wielkopolski za bardzo dobrą ocenę pracy policjantów i zaufanie. Insp. Rafał Batkowski powiedział, że jest dumny z pełnienia służby w garnizonie wielkopolskim. W szczególny sposób wyraził wdzięczność rodzinom wszystkich policjantów za wyrzeczenia oraz wspieranie swoich bliskich – policjantów w ich codziennej służbie.

Po mszy w Poznańskiej Farze policjanci i zaproszeni goście w towarzystwie orkiestry przeszli przez miasto na Plac Wolności. Tam odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji i 95 rocznicy powołania Policji Państwowej. W jego trakcie wręczono wyróżnionym funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie.

Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński pogratulował wszystkim wyróżnionym i mianowanym. Dziękował wielkopolskim policjantom za dobrą służbę. Mówił, że wielkopolska Policja bardzo dobrze wywiązuje się z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. W dniu Święta Policji i 95 rocznicy powstania Policji Państwowej życzył satysfakcji z pełnienia zaszczytnej służby policjanta.

Z okazji Święta Policji w województwie wielkopolskim na wyższe stopnie policyjne awansowanych zostało 2414 policjantów. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 153 funkcjonariuszy i pracowników Policji Medalem za Długoletnią Służbę. Z kolei Minister Spraw Wewnętrznych uhonorował 192 policjantów odznaką Zasłużony Policjant. Wyróżnił również 61 osób, przyznając im Medale za Zasługi dla Policji.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony