Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grożąc pozbawieniem życia dziecka, żądał pieniędzy

Data publikacji 24.07.2014

Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 58 - letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna za pomocą wiadomości sms groził małżeństwu pozbawieniem życia ich syna, żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna znany był rodzinie. Był już też notowany za popełnione wcześniej przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. 38 - letni mieszkaniec gminy Chełm otrzymał z nieznanego mu numeru wiadomość tekstową sms, w której nadawca groził pozbawieniem życia jego nieletniego syna. Sprawca żądał wydania pieniędzy w kwocie 300 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni o zdarzeniu tym powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili podejrzanego. Okazał się nim znajomy małżeństwa, 58 - letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna ten został zatrzymany we wtorek na obrzeżach Chełma, gdy jechał samochodem. Jak ustalili śledczy, był on już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, rodzinie i opiece oraz obrotowi gospodarczemu.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / bf)

Powrót na górę strony