Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali wędkarzy

Data publikacji 24.07.2014

Policjanci z Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej wraz z ratownikami WOPR Nysa uratowali dwóch mężczyzn, którzy wpadli do wody. Ich łódka wywróciła się, gdy łowili ryby na Nyskim Jeziorze. Przewróconą łódkę i wzywającego pomocy mężczyznę zauważył policjant będący po służbie i to on wezwał pomoc. Dzięki jego szybkiej reakcji wędkarzom nic się nie stało.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 20:00, będący po służbie kierownik nyskich wodniaków sierż. sztab. Jarosław Białochławek na Nyskim Jeziorze, około 100 metrów od brzegu, zauważył w wodzie przewróconą łódź. Obok, w wodzie, znajdowała się osoba wzywająca pomocy.

Funkcjonariusz natychmiast zaalarmował ratowników i policyjnych wodniaków. Kiedy dopłynęli do podtopionej łodzi zauważyli, że pomocy potrzebuje nie jedna, a dwie osoby. Mężczyźni zostali natychmiast podjęci z wody i wciągnięci na pokład łodzi ratunkowej. Ich podtopiona łódka z trudem unosiła się na powierzchni.

Policjanci szybko ustalili, że uratowani to 31 i 35-latek z Kietrza. Mężczyźni łowili ryby. Gdy jeden z nich próbował przejść po pokładzie, łódka przewróciła się do góry dnem, a mężczyźni wpadli do wody. Funkcjonariusze udzielili im pomocy i odholowali łódkę do brzegu. Wędkarze nie doznali żadnych obrażeń. Od policjantów i ratowników otrzymali suche okrycie i ciepłe napoje. Dzięki szybkiej reakcji sierż. sztab. Jarosława Białochławka, nie doszło do tragedii.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony