Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwo trafili do aresztu

Data publikacji 24.07.2014

Niespełna trzech dni potrzebowali leszczyńscy policjanci, aby doprowadzić do aresztowania dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 39-latka. Jak wynika z ustaleń, do zdarzenia doszło 16 lipca br. podczas sprzeczki pomiędzy trzema mężczyznami. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość o kobietę. Decyzją sądu, 28 i 37-latek, mieszkańcy Leszna, trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę, 20 lipca br. ok. 20:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odebrał telefon od mężczyzny przyznającego się w rozmowie do zabójstwa swojego znajomego. Policjant od razu skierował w to miejsce policyjny patrol - było to mieszkanie na poddaszu kamienicy w centrum miasta. Funkcjonariusze w domu zastali cztery osoby dorosłe oraz dwoje małoletnich dzieci. Cześć towarzystwa znajdowała się pod wpływem alkoholu. W okolicy mieszkania unosił się charakterystyczny zapach rozkładającego się ciała. Na miejsce natychmiast przyjechała grupa operacyjno – dochodzeniowa. W przyległym do mieszkania pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli zwłoki ludzkie w daleko posuniętym rozkładzie. Były one nakryte częścią tapczanu, odzieżą oraz zasypane sypkimi materiałami budowlanymi.

Niezwykle istotna dla dalszego rozwoju sprawy okazała się decyzja policjantów o zatrzymaniu wszystkich czterech osób znajdujących się wówczas w mieszkaniu: 28-letniego mieszkańca Leszna, jego matki, 37 - letniego mieszkańca Leszna, a także 28 - letniej kobiety - głównej najemczyni mieszkania.

Praca organów ścigania doprowadziła do ogłoszenia w dniu 22 lipca br. dwóm zatrzymanym zarzutu zabójstwa. 28 i 37 - latek przyznali się do uduszenia swojego znajomego podczas spotkania zakrapianego alkoholem. Ich motywem była prawdopodobnie zazdrość o kobietę, najemczynię mieszkania, gdzie doszło do zbrodni. Z wyjaśnień podejrzanych oraz z zebranego materiału dowodowego wynika, że do zabójstwa doszło w dniu 16 lipca br. Jednak na jednoznaczne określenie czasu popełnienia przestępstwa oraz przyczyn śmierci denata pozwolą precyzyjne wyniki badania zwłok.

W środę 23 lipca br. Sąd Rejonowy w Lesznie, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec dwóch podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Mężczyznom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony