Wrocławski policjant z drużyną zdobyli III miejsce podczas Mistrzostw Świata Karate Shotokan

Data publikacji 24.07.2014

Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Henryk Tonderys wraz z drużyną zdobył brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostw Świata Karate Shotokan. Zawody odbyły się w Poznaniu i zostały zorganizowane przez organizacje: Shotokan World Organization oraz International Japan Karate Association.

W turnieju uczestniczyło blisko 300 zawodników z 20 krajów z całego świata. Gościem honorowym był szef federacji IJKA sensei Sadashige Kato 9 dan.

Zmagania były przeprowadzane w formule kata indywidualne, kata drużynowe oraz kumite indywidualne i kumite drużynowe. Reprezentanci Polski pokazali klasę, zdobywając wiele medali, a jednym z nich był funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Henryk Tonderys, który po dobrym starcie zdobył brązowy medal w konkurencji kata drużynowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.