Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli pieniędzy, spalili samochody

Data publikacji 25.07.2014

Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod koniec maja dostał informację o podpaleniu dwóch pojazdów. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i ustalili, że może chodzić o spłatę fikcyjnego długu. Drobiazgowe śledztwo doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy byli zamieszani w tę sprawę. Teraz Jacek G. lat 23 i Mateusz B. lat 23 odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z KSP dowiedzieli się o podpaleniu dwóch samochodów na terenie jednej z firm w Warszawie. Natychmiast przystąpili do działania. Ustalili, że może chodzić o spłatę fikcyjnego długu w wysokości 200 tysięcy złotych.

Śledczy zajmujący się sprawą zatrzymali dwóch podejrzanych 23-latków. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił prokuratorowi (z Prokuratury Rejonowej na Mokotowie) prowadzącemu śledztwo na przedstawienie im zarzutów wymuszenia rozbójniczego i uszkodzenia mienia. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucany im czyn grozi do 10 lat więzienia.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony