Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci opanowali Spodek

Data publikacji 25.07.2014

Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

Wczoraj odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Miejscem uroczystości był katowicki Spodek. W części oficjalnej udział wzięli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Wojewoda Śląski Piotr Litwa, parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, instytucji i organizacji społecznych. Przybyli również komendanci miejscy i powiatowi oraz kierownicy innych jednostek i komórek śląskiej policji. Nominacje na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia i nagrody wręczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji, Wojewoda Śląski, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosz oraz komendant miejski z Katowic insp. Paweł Szeląg. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na koniec tej części imprezy w hali głównej zainscenizowany został dynamiczny pokaz, przygotowany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Katowic oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP.  

Przed halą Spodka swoje umiejętności zaprezentowali natomiast policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Można było również zobaczyć symulowany wypadek drogowy i następującą po nim akcję ratowniczą, a także pokazy driftu. Na placu, jak i we wnętrzu hali, swoje stoiska wystawiły wszystkie komendy miejskie i powiatowe oraz komórki organizacyjne policji z naszego województwa. Nie zabrakło również zaprzyjaźnionych z policją formacji - wojska, Straży Granicznej, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego czy Służby Więziennej. Najwięcej atrakcji skierowanych było do najmłodszych - mogli oni uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach profilaktycznych, obejrzeć spektakl, wziąć udział w licznych konkursach, poznać tajniki pracy policjantów i spotkać się ze Sznupkiem - maskotką śląskiej policji. Starszych zainteresowały trenażery strzeleckie oraz ekspozycje uzbrojenia i wyposażenia policyjnego, tego aktualnie używanego oraz takiego, jakim policjanci posługiwali się w przeszłości.

Wystawcy zadbali o to, by przyciągnąć na swoje stoiska jak największą liczbę zwiedzających poprzez dodatkowe atrakcje. Można było spotkać się umundurowanym policjantem brytyjskim (w tej roli jeden z policjantów KWP w Katowicach, który 3 lata pracował w angielskiej policji) i zobaczyć jak tamtejsi stróże prawa prowadzą pościg i dokonują zatrzymania. Można było spotkać się, i co najważniejsze zmierzyć na rękę, z wicemistrzem świata w armwrestlingu. W licznych pokazach z zakresu sztuk walki udział wzięli zawodnicy, którzy mają na koncie tytuły mistrzów Europy i Polski w różnych stylach. O kulinarną stronę wydarzenia zatroszczył się mistrz kuchni  - Remigiusz Rączka. Całą imprezę zakończył koncert zespołu "Feel" z Piotrem Kupichą na czele.

(KWP w Katwicach / bf)

Powrót na górę strony