Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

Data publikacji 27.07.2014

Koncerty zespołów rockowych, mecze piłki nożnej polska Policja kontra goście, przedstawiciele Policji z innych krajów, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy zechcieli dzisiaj wziąć udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.

W niedzielę, 27 lipca około godziny 13:00 na terenach zielonych Stadionu Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie, rozpoczął się piknik rodzinny z okazji święta Policji i jednocześnie 95. rocznicy jej powołania. Jest to kolejny punkt uroczystych obchodów, tym razem na luzie, na sportowo i na wesoło.

Gospodarzem imprezy jest Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Działoszyński, który dokonał uroczystego otwarcia festynu. Wspólną zabawę poprzedziła musztra paradna Orkiestr policyjnych z kraju i zagranicy. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w „I Policyjnej sztafecie morskiej wzdłuż polskiego wybrzeża”.

Przypomnijmy: Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonali w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Płynęli w dzień i w nocy bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. W historii polskiego sportu nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania. Uczestnicy, oprócz uczczenia 95. rocznicy powstania Policji Państwowej, płynęli również z misją finansowego wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W wydarzeniu wzięły także udział Siły Zbrojne RP. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przydzieliło okręt ORP "LECH" z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni do zabezpieczenia imprezy.

Następnie gwizdek sędziego Michała Listkiewicza, po kopnięciu piłki przez Komendanta Głównego Policji gen.insp. Marka Działoszyńskiego, rozpoczął sportową rywalizację policyjnych piłkarzy w meczu o III miejsce, drużyn biorących udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim "Bez granic". Rozgrywka ta zakończyła się zwycięstwem drużyny IPA Polska. Dla wzrokowców niewątpliwą atrakcją był występ przed meczem, w jego przerwach i po rozgrywkach, zespołu tanecznego Bell Arto Cheerleaders z warszawskiego AWF-u.

W meczu finałowym o I miejsce w Międzynarodowym Turnieju "Bez granic" w szranki stanęła reprezentacja Policji z Komendy Głównej i reprezentacja Policji niemieckiej. Pasjonujący mecz zakończył się wynikiem 1:0 i zwycięstwem reprezentacji polskiej Policji. Gratulujemy!

Każdy uczestnik festynu miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, sprzęt pirotechniczny Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Komisariatu Rzecznego Policji czy Wydziału Ruchu Drogowego. Niewątpliwą atrakcją była również wystawa policyjnych motocykli – niepowtarzalna okazja, by wsiąść na stalowego rumaka i uwiecznić tę chwilę „sweet focią”. Znalazło się także coś dla miłośników zwierząt - specjalny pokaz przygotowany przez patrol konny oraz prezentacja umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych.

Stołeczna Grupa Interwencyjna WOPR zaprezentowała i przeszkoliła wszystkich chętnych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, bez wątpienia w interesujący sposób, przekazali zainteresowanym ciekawostki naukowe. Ponadto uczestnicy imprezy mogli także obejrzeć pokazy: policyjnych i wojskowych grup rekonstrukcyjnych, sztuk walki KRAV MAGA. Festynowi towarzyszył zlot pojazdów zabytkowych oraz zlot maskotek policyjnych.

Oczywiście pamiętano o najmłodszych, stąd specjalnie dla nich zorganizowano Hula Kula – miasteczko dla dzieci. Dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano strzelnicę pneumatyczną oraz symulator samochodowy. Oprócz tego liczne stoiska edukacyjne, konkursy prewencyjne, zabawy, pokazy. Wszystko po to, by przybliżyć gościom służbe w policyjnej formacji.

Na sercu leży nam zawsze los podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, wobec czego, podczas festynu każdy mógł wesprzeć Fundację, przekazując na jej rzecz nawet drobną pomoc finansową.

Na miłośników muzyki również czekało coś specjalnego - mniej więcej na godzinę 17. zaplanowano występ gwiazdy wieczoru - zespołu Varius Manx. Następnie zagrały takie zespoły jak „Snajper”, „The Orange Basemant”, „MIG” oraz Małgorzata Ciechomska i Dawid Kwiatkowski.

Między 18:00 a 20:30 w Amfiteatrze Parku Łazienkowskiego wyjątkowy koncert zagrały wszystkie orkiestry biorące udział w Centralnych obchodach Święta Policji, tj.: Orkiestra Reprezentacyjna Policji, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Orkiestra Policji tureckiej i orkiestra Policji węgierskiej.

kb, mw, Foto: Marek Krupa

Powrót na górę strony